"Szczęśliwi ci, którzy mają w sercu muzykę i uśmiech na ustach" - niesamowity koncert polonijny w nowotarskiej szkole muzycznej

"Już to, że zebrali się z różnych dzielnic miasta, z różnych układów rodzinnych, z różnych mieszkań, domów, widoków ze swego okna, i razem wykonują, czyli razem poddają się rozkazowi zapisanych na papierze dźwięków, jest godne podziwu". Fragmentem wiersza Czesława Miłosza powitano gości piątkowego koncertu "Łączy nas muzyka polska".

Takich tłumów nowotarska szkoła muzyczna dawno nie widziała. Zabrakło nie tylko miejsc siedzących, ale i stojących. Tłok był w przejściach, pomiędzy rzędami krzeseł, przy barierkach balkonu, ludzie siedzieli nawet na okiennych parapetach. W korytarzu przed wejściem do sali koncertowej stali ci, którym nie udało się w żaden sposób wcisnąć bliżej sceny. A na scenie prezentowali się uczestnicy projektu "Łączy nas muzyka polska", opartego na współpracy dwóch szkół muzycznych: w Polsce - Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Targu, a w Stanach Zjednoczonych - Akademii Muzyki PaSO w Chicago. 
Koncert prowadziły Ksenia Miśkiewicz, Barbara Bilszta i Marta Łapczyńska. Barbara Bilszta jest dyrektorem Paderewski Symphony Orchestra and Academy of Music of Chicago, jedynej na świecie (działającej poza Polską) zawodowej orkiestry promującej polską muzykę. 
Nim mikrofon oddano solistom i muzykom przywołane zostały słowa Franza Schuberta "Szczęśliwi ci, którzy mają w sercu muzykę i uśmiech na ustach". 

Czytaj więcej pod linkiem https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/66813/quotSzczesliwi_ci_ktorzy_maja_w_sercu_muzyke_i_usmiech_na_ustachquot__niesamowity_koncert_polonijny_w_nowotarskiej_szkole_muzycznej_zdjecia.html