Powroty - to tytuł cyklu, w którym na scenie sali koncertowej nowotarskiej szkoły muzycznej prezentują swe osiągnięcia ci, którzy przed laty opuścili jej mury

Wracają nasi utalentowani absolwenci. To szczególne wydarzenie muzyczne i emocjonalne dla całej społeczności szkolnej. Serce się raduje, że chcą wracać. I wracają jako wspaniali muzycy - nie kryje zadowolenia Marta Łapczyńska, dyrektor szkoły rozpoczynając czwartkowy koncert.

Blisko półtoragodzinną prawdziwą ucztę dla miłośników muzyki rozpoczęła Magdalena Jarząbek, która wykonała na wiolonczeli Suitę c-moll Jana Sebastiana Bacha.  Po niej Sonatę op. 18 Thorvalda Hansena na trące zagrał Józef Gryglak, a akompaniowała mu na fortepianie Joanna Zmarz. Kolejnym z wykonawców był Jędrzej Cabaj (kontrabas) z towarzyszeniem Jarosława Olszewskiego (fortepian). Wykonali oni Koncert na kontrabas e-dur Karla Ditter von Dittersdorfa.
Na koniec zaprezentowała się Weronika Bujok (fortepian), która rozpoczęła sonatą As - dur op. 110 Ludwika van Beethovena, by przez etiudę Rachmaninowa przejść do muzyki współczesnej i brawurowo wykonanych Czterech preludiów na fortepian Pawła Mykietyna.
o pierwszy z 10 koncertów zaplanowanych w tym roku szkolnym.  
Kolejny odbędzie się już 28 października i wprowadzi w atmosferę zaduszek oraz góralskich motywów. Na jesienne, melancholijne klimaty organizatorzy zapraszają 18 listopada - ma być nostalgicznie i patriotycznie. W grudniu wykonawcy zapoczątkują świąteczne kolędowanie. Jak zawsze w styczniu i czerwcu zaprezentują się uczniowie w ramach "Kiermaszu muzycznych rozmaitości". W lutym odbędą się "Muzyczne ostatki", a marcowy koncert "Mistrz i uczeń" ma być okazją do wspólnego koncertowania pedagogów i ich wychowanków. Przed Wielkanocą zabrzmi jeszcze muzyka pasyjna, a w maju - szkoła zaprasza na koncert big bandu.