W dniu 03.10.2015.nauczyciele i uczniowie naszej szkoły muzycznej pojechali do Warszawy na I etap XVII konkursu Chopinowskiego.

Wrażenia były ogromne. Kandydaci do tytułu najlepszego chopinisty pochodzą z 20 krajów. Najliczniejszą grupę stanowili Polacy - to aż 14 pianistów, zaraz za nimi Chińczycy - 13, Japończycy - 12 i goście z Korei Południowej. Warszawski konkurs pozostaje wciąż bezkonkurencyjny w dziedzinie muzyki fortepianowej. Uczniowie naszej szkoły mogli również zwiedzić Muzeum Chopina, Starówkę oraz Pałac Kultury.

Szczególne wrażenie zrobiło zwiedzanie Muzeum Chopina, gdzie uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawostek z życia i twórczości Fryderyka Chopina. Po raz pierwszy uczniowie mogli zobaczy malowniczą salę Filharmonii Narodowej i na żywo wysłuchać pięknych wykonań uczestników konkursu.

Słoneczna pogoda pozwoliła na zwiedzanie Warszawy i odpoczynek pomiędzy koncertami. Wróciliśmy wszyscy pod ogromnym wrażeniem. Z pewnością postaramy się wrócić na Konkurs Chopinowski za 5 lat.

Tekst: Halina Sięka