Cykl wydarzeń w ramach projektu "Łączy nas Muzyka Polska"

Projekt „Łączy nas Muzyka Polska”, finansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach konkursu "Rodzina polonijna", oparty jest na współpracy dwóch szkół muzycznych: w Polsce - Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Targu, a w Stanach Zjednoczonych – Akademii Muzyki PaSO w Chicago.

Uczniowie różnych muzycznych specjalności (16 osób) oraz pedagodzy (4 osoby) wezmą udział w wyjazdach do zaprzyjaźnionej szkoły partnerskiej, aby uczestniczyć w realizacji wspólnie wypracowanego programu wizyt.

Czytaj więcej 

https://podhale24.pl/rozmaitosci/artykul/66412/Cykl_wydarzen_w_ramach_projektu_8222Laczy_nas_Muzyka_Polska8221.html

Koncert Uczniowie-Nauczycielom

Koncertowy dzień nauczyciela. W innych szkołach odbywają się mniej lub bardziej ciekawe akademie, a w nowotarskiej szkole muzycznej nie może obyć się bez koncertu. A ten był niespodzianką przygotowaną przez uczniów swoim pedagogom. Oczywiście były i kwiaty oraz nagrody dla samych nauczycieli, którzy są - jak podkreśla dyr Marta Łapczyńska - artystami. I to efektem ich pracy są postępy młodszych i starszych wychowanków.

Koncert rozpoczęła Aleksandra Marko wykonując na flecie „Luna’s song” Blaz Pucikara. Z kolei „L’ho Perduta” z Wesela Figara Mozarta zaśpiewała Izabela Solarczyk. Były „Wariacje na temat Weigla” Charles Dancla  zagrane brawurowo na skrzypcach przez Anię Furtak. 

Aleksander Adamczyk (trąbka) wykonał Etiudę koncertową op 49 Aleksandra Goedicke, a trio Alicja Kulawiak, Jonasz Pieronek (skrzypce) oraz Zuzanna Garbaruk (fortepian) zaprezentowali  temat z filmu „Romeo i Julia”.

http://24tp.pl/n/61818

Koncert Absolwentów POWROTY

Mała Podhalańska Filharmonia i Powroty absolwentów. Muzyczna uczta w sali koncertowej nowotarskiej Państwowej Szkoły Muzycznej na skrzypce, wiolonczelę i fagot. "Powroty" to tytuł koncertu Małej Podhalańskiej Filharmonii, w którym wystąpili absolwenci nowotarskiej szkoły muzycznej. To nie tylko okazja dla pedagogów, by śledzić muzyczne postępy swoich studiujących już wychowanków. To także szansa dla melomanów, by przez godzinę cieszyć uszy klasyczną muzyką. Czytaj więcej pod linkiem http://24tp.pl/n/61423

KONCERT CHÓRÓW

Zjednoczone chóry i gorący powiew dla chłodnej Islandii. To był finał niezwykłego koncertu chórów w nowotarskiej szkole muzycznej. Do Nowego Targu przybył na gościnny występ niewielki chór żeński Nordurljós (Zorza Polarna) z Islandii. Czytaj więcej pod linkiem http://24tp.pl/n/58683

Koncert Kiermasz Muzycznych Rozmaitości

To zwieńczenie jubileuszowego, 10 roku działalności Młodej Podhalańskiej Filharmonii. Kiermasz Muzycznych Rozmaitości to tytuł kolejnego w tym roku szkolnym koncertu. To nie tylko pokaz młodych talentów dla najbliższych, ale także możliwość obcowania z niemal profesjonalnymi wykonaniami utworów największych kompozytorów dla szerokiej publiczności. Czytaj więcej pod linkiem http://24tp.pl/n/58655

 

 

Koncert Stabat Mater

Młoda Filharmonia w zupełnie dorosłej formie

Stabat Mater - niezwykły, przejmujący koncert przeniósł uczestników pod krzyż, by przez muzykę dotknąć najtrudniejszych tajemnic wiary.

Stabat Mater - słowa nawiązujące do sceny pod krzyżem od wieków stają się mottem utworów największych kompozytorów. Tym razem wykonawcami byli uczniowie bądź absolwenci z pomocą nauczycieli nowotarskiej szkoły muzycznej. Na sali koncertowej PSM zaprezentowali się z maestrią godną prawdziwej "dorosłej" filharmonii. Czytaj więcej pod linkiem http://24tp.pl/n/56974

Kiermasz Muzycznych Rozmaitości

Muzyczne rozmaitości nie tylko dla melomanów. Świadczy o tym komplet publiczności na sali koncertowej wypełnionej nie tylko przez rodziców i znajomych. Koncerty muzyki poważnej uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Nowym Targu przyciąga także stałych bywalców spragnionych dobrej muzyki.Czytaj więcej pod linkiem http://24tp.pl/n/54175

Titz patronem sali koncertowej

 podhale24

2013 11 15 mNOWY TARG. Józef Edmund Titz, kompozytor, nauczyciel muzyki i były wicedyrektor Państwowej Szkole Muzycznej oraz autor hejnału miasta, został oficjalnym patronem sali koncertowej w tejże placówce.

Uroczystego odsłonięcia napisu "Sala Koncertowa im. prof. Edmunda Józefa Titza" nad wejściem do sali dokonali: dyrektor PSM Marta Łapczyńska, burmistrz Nowego Targu i i wychowanka profesora Elżbieta Kumer.

Z tej okazji została płyta wydana z utworami kompozytora, pedagoga i nauczyciela muzyki w nowotarskiej PSM. - Płyta powstała, jako jedna z form wyrażenia naszego uznania dla twórczości Józefa Edmunda Titza, a także w hołdzie dla naszej "Tradycji i Kultury Podhalańskiej" - mówiła dyrektor Marta Łapczyńska.

Przypomniała ona słowa prof. ks. Józefa Tischnera, który o kulturze powiedział: "Kultura, to jakby zwierciadło duszy. Gdy nie ma kultury, to nikt nie widzi duszy, a gdy duszy nikt nie widzi, to dusza marnieje. Człowiek traci pamięć tego, kim jest".
Na płycie znalazły się utwory J.E. Titza, a także Wacława Geigera i Tadeusza Maklakiewicza.

Czytaj więcej...

Koncert uczniów nowotarskiej PSM w Jazz Barze Dworku Gościnnego

podhale24

2013 05 31-koncert uczniowSZCZAWNICA. W Jazz Barze Dworku Gościnnego gościła grupa młodych instrumentalistów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Nowym Targu.

Pełnospektaklowy koncert z zainteresowaniem wysłuchali liczni kuracjusze, turyści i mieszkańcy pienińskiego kurortu. Koncert prowadziła Monika Gubała, kierownik sekcji instrumentów strunowych.

Rozpoczęła go najmłodsza uczestniczka koncertu, wiolonczelistka 7-letnia Marysia Hornik. Na pianinie elektrycznym - niby czerwonym fortepianie, jak go określiła prowadząca koncert - akompaniował jej Jarosław Olszewski.

Nowotarscy artyści zadebiutowali w Dworku Gościnnym, w którym występowały niegdyś gwiazdy scen polskich na czele z Heleną Modrzejewską, tu debiutował Stefan Jaracz, po znakomitych recenzjach postanowił zostać zawodowym aktorem.

Kameralny Jazz Bar gości ostatnio wielu artystów. Staje się powoli popularny i przyciąga coraz większą publiczność. Udany koncert nowotarskich instrumentalistów każe sądzić, że jeszcze niejeden raz pojawią się tu z interesującym programem muzycznym trafiającym w gusta każdego melomana.

Czytaj więcej...

free joomla template

Funduszeeu