Titz patronem sali koncertowej

 podhale24

2013 11 15 mNOWY TARG. Józef Edmund Titz, kompozytor, nauczyciel muzyki i były wicedyrektor Państwowej Szkole Muzycznej oraz autor hejnału miasta, został oficjalnym patronem sali koncertowej w tejże placówce.

Uroczystego odsłonięcia napisu "Sala Koncertowa im. prof. Edmunda Józefa Titza" nad wejściem do sali dokonali: dyrektor PSM Marta Łapczyńska, burmistrz Nowego Targu i i wychowanka profesora Elżbieta Kumer.

Z tej okazji została płyta wydana z utworami kompozytora, pedagoga i nauczyciela muzyki w nowotarskiej PSM. - Płyta powstała, jako jedna z form wyrażenia naszego uznania dla twórczości Józefa Edmunda Titza, a także w hołdzie dla naszej "Tradycji i Kultury Podhalańskiej" - mówiła dyrektor Marta Łapczyńska.

Przypomniała ona słowa prof. ks. Józefa Tischnera, który o kulturze powiedział: "Kultura, to jakby zwierciadło duszy. Gdy nie ma kultury, to nikt nie widzi duszy, a gdy duszy nikt nie widzi, to dusza marnieje. Człowiek traci pamięć tego, kim jest".
Na płycie znalazły się utwory J.E. Titza, a także Wacława Geigera i Tadeusza Maklakiewicza.

Czytaj więcej...

Koncert uczniów nowotarskiej PSM w Jazz Barze Dworku Gościnnego

podhale24

2013 05 31-koncert uczniowSZCZAWNICA. W Jazz Barze Dworku Gościnnego gościła grupa młodych instrumentalistów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Nowym Targu.

Pełnospektaklowy koncert z zainteresowaniem wysłuchali liczni kuracjusze, turyści i mieszkańcy pienińskiego kurortu. Koncert prowadziła Monika Gubała, kierownik sekcji instrumentów strunowych.

Rozpoczęła go najmłodsza uczestniczka koncertu, wiolonczelistka 7-letnia Marysia Hornik. Na pianinie elektrycznym - niby czerwonym fortepianie, jak go określiła prowadząca koncert - akompaniował jej Jarosław Olszewski.

Nowotarscy artyści zadebiutowali w Dworku Gościnnym, w którym występowały niegdyś gwiazdy scen polskich na czele z Heleną Modrzejewską, tu debiutował Stefan Jaracz, po znakomitych recenzjach postanowił zostać zawodowym aktorem.

Kameralny Jazz Bar gości ostatnio wielu artystów. Staje się powoli popularny i przyciąga coraz większą publiczność. Udany koncert nowotarskich instrumentalistów każe sądzić, że jeszcze niejeden raz pojawią się tu z interesującym programem muzycznym trafiającym w gusta każdego melomana.

Czytaj więcej...

V Międzyszkolny Konkurs Pianistyczny dla Najmłodszych

podhale24

2013 04 19-konkurs pianistyczny mini

NOWY TARG. Trzydziestu jeden młodych pianistów z klas I i II ze szkół muzycznych w Nowym Targu, Zakopanem, Rabce i Szczawnicy wzięło udział w V Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym dla Najmłodszych, który odbył się w Małej Podhalańskiej Filharmonii Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina.

Ich grę oceniała komisja w składzie: Anna Kurek, Alicja Krupowska, Joanna Zmarz i Witold Wójcik.

Młodzi wirtuozi gry na fortepianie wykazali się dużymi zdolnościami muzycznymi, a najlepsi z najlepszych otrzymali wyróżnienia i nagrody książkowe, które wręczyła im organizatorka konkursu, wicedyrektor nowotarskiej szkoły muzycznej, Agnieszka Derebas.

Wszyscy uczestnicy konkursu byli wspaniali, dla wielu z nich ten konkurs był debiutem przed publicznością, w większości składającą się z ich opiekunów muzycznych, rodziców, dziadków i babć.

Młodzi artyści imponowali pewnością siebie, wchodzili na scenę bez objawów jakiejkolwiek tremy i pięknie się kłaniali publiczności.

Czytaj więcej...

Koncert "Wolfgang Amadeusz Mozart"

Na stronie podhale24.pl pojawił się artykuł i zdjęcia z koncertu "Wolfgang Amadeusz Mozart", który odbył się 28 lutego 2013 r. o godz. 18:00 w Sali Koncertowej PSM w Nowym Targu. 

2013 03 01-koncert w a mozart 300

Zobacz artykuł i zdjęcia

 

Koncert kolęd w Chochołowie

Na stronie goral.info.pl pojawił się artykuł i zdjęcia z koncertu kolęd w wykonaniu orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu, który odbył się 27 stycznia 2013r. w kościele św. Jacka w Chochołowie.

2013 01 27-koledy chocholow 150

 Zobacz artykuł na goral.info.pl

Koncert Kiermasz Muzycznych Rozmaitości - artykuł i zdjęcia

Na stronie podhale24.pl pojawił się artykuł i zdjęcia z koncertu Kiermasz Muzycznych Rozmaitości, który odbył się 9 stycznia 2013r. o godz. 18:00 w Sali Koncertowej PSM w Nowym Targu. 

2012 01 09-koncert kiermasz 150

Zobacz galerię zdjęć

Zobacz artykuł na podhale24.pl

free joomla template

Funduszeeu