Wyniki oraz zdjęcia z konkursu sonatin dla klas II i III/6

Wyróżnienia w konkursie sonatin

dla klas II i III/6 

otrzymali następujący pianiści:

 

Karol Kowalczyk z klasy Pani Bożeny Wnęk

Dagmara Pędzimąż, Aleksandra Gach uczennice z klasy Pani Barbary Kaperskiej

Karolina Poczkajska, Olga Słowakiewicz uczennice z klasy Pani Urszuli Krauzowicz

Lena Martuszewska z klasy Pani Haliny Sięki

Lena Majerczyk, Gabriela Truty uczennice z klasy Pani Agnieszki Derebas

GRATULUJEMY !!!

Czytaj więcej...

31 października - dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

Szanowni Rodzice !!! Drodzy Uczniowie!!!

31 października (czwartek) 2019 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

Dzień Nauczyciela

W innych szkołach odbywają się mniej lub bardziej ciekawe akademie, a w nowotarskiej szkole muzycznej nie może obyć się bez koncertu. A ten był niespodzianką przygotowaną przez uczniów swoim pedagogom.

Oczywiście były i kwiaty oraz nagrody dla samych nauczycieli, którzy są - jak podkreśla dyr Marta Łapczyńska - artystami. I to efektem ich pracy są postępy młodszych i starszych wychowanków.

Koncert rozpoczęła Aleksandra Marko wykonując na flecie „Luna’s song” Blaz Pucikara. Z kolei „L’ho Perduta” z Wesela Figara Mozarta zaśpiewała Izabela Solarczyk. Były „Wariacje na temat Weigla” Charles Dancla  zagrane brawurowo na skrzypcach przez Anię Furtak. 

Aleksander Adamczyk (trąbka) wykonał Etiudę koncertową op 49 Aleksandra Goedicke, a trio Alicja Kulawiak, Jonasz Pieronek (skrzypce) oraz Zuzanna Garbaruk (fortepian) zaprezentowali  temat z filmu „Romeo i Julia”.

Wystąpiły też wokalistki z bardziej współczesnym repertuarem -  Aleksandra Krupa zaśpiewała „Tam, gdzie czekasz na mnie ty” z repertuaru Joanny Włodarskiej, a Maja Bobrowska - „Les feuilleus mortes” z repertuaru Yves Montanda.

A do tego Grzegorz Bryniarski wyrecytował wiersz Norwida „Fortepian Chopina” - dla przypomnienia kto jest patronem szkoły.

Czytaj więcej pod linkiem   http://24tp.pl/n/61818 

 

Czytaj więcej...

Dźwięki ciszy z rozpaczą i nadzieją w tle

W programie sobotniego koncertu znalazły się przede wszystkim utwory Chopina, choć całość rozpoczął Rondem a-moll Mozarta. Liryczny nastrój potęgował się podczas kolejnych utworów polskiego kompozytora, by po przerwie przenieść w porywającą mieszaninę rozpaczy, żalu i metafizycznej zadumy. Wszystko to w jednym utworze - Sonacie b-moll op. 35 zawierającej słynny Marsz żałobny, który Nguyen Viet Trung wykonał w sposób niezwykle delikatny, a gdy trzeba z ogromną dynamiką. Owacje na stojąco skłoniły muzyka do bisu, którym było krótka Etiuda Ges-dur.
 
Koncert pod hasłem "do zobaczenia, do jutra" organizował nowotarski MOK, ale na sali nowotarskiej szkoły muzycznej. Bo budynek ośrodka kultury właśnie opanowują budowlańcy rozpoczynający mającą potrwać 2 lata przebudowę.
 
fig

Czytaj więcej...

free joomla template

Funduszeeu