Dzień Nauczyciela

W innych szkołach odbywają się mniej lub bardziej ciekawe akademie, a w nowotarskiej szkole muzycznej nie może obyć się bez koncertu. A ten był niespodzianką przygotowaną przez uczniów swoim pedagogom.

Oczywiście były i kwiaty oraz nagrody dla samych nauczycieli, którzy są - jak podkreśla dyr Marta Łapczyńska - artystami. I to efektem ich pracy są postępy młodszych i starszych wychowanków.

Koncert rozpoczęła Aleksandra Marko wykonując na flecie „Luna’s song” Blaz Pucikara. Z kolei „L’ho Perduta” z Wesela Figara Mozarta zaśpiewała Izabela Solarczyk. Były „Wariacje na temat Weigla” Charles Dancla  zagrane brawurowo na skrzypcach przez Anię Furtak. 

Aleksander Adamczyk (trąbka) wykonał Etiudę koncertową op 49 Aleksandra Goedicke, a trio Alicja Kulawiak, Jonasz Pieronek (skrzypce) oraz Zuzanna Garbaruk (fortepian) zaprezentowali  temat z filmu „Romeo i Julia”.

Wystąpiły też wokalistki z bardziej współczesnym repertuarem -  Aleksandra Krupa zaśpiewała „Tam, gdzie czekasz na mnie ty” z repertuaru Joanny Włodarskiej, a Maja Bobrowska - „Les feuilleus mortes” z repertuaru Yves Montanda.

A do tego Grzegorz Bryniarski wyrecytował wiersz Norwida „Fortepian Chopina” - dla przypomnienia kto jest patronem szkoły.

Czytaj więcej pod linkiem   http://24tp.pl/n/61818 

 

 

free joomla template

 2020 01 31 085523