Nie ma zajęć z Panią Ksenią Miśkiewicz w okresie od 20 do 24 września br.

Zapraszamy do oglądnięcia występów uczniów naszej szkoły podczas Festiwalu " Muzyka na Szczytach" ( link poniżej)

https://youtu.be/rA9OTWuvJzo

W piątek 17 września br. nie ma zajęć z Panią Moniką Sarką

We wtorek 14 września br. nie ma zajęć z Pania Aurellą Prośniak

Uczniowie naszej szkoły biorący udział w Międzynarodowym Festiwalu  MUZYKA NA SZCZYTACH:

Weronika Gacek w 2019 roku rozpoczęła naukę w II Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce - Zdroju na profilu humanistycznym. Równolegle zaczęła uczęszczać do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu. Obecnie chodzi do trzeciej klasy ucząc się gry na klarnecie w klasie Pana Wojciecha Kwiatka. W zeszłym roku brała udział w konkursach muzycznych. Kolejno zdobyła pierwsze miejsca na VI Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych ,,Dźwięki muzyki " w Sankt Petersburgu, I Międzynarodowym Konkursie ,,Gold der Stadt Graz" w Austrii, I Międzynarodowym Konkursie ,,Estrellas de Madrid" w Madrycie oraz w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki, Sztuki i Kreatywności w Rostowie nad Donem.

Maria Hornik urodziła się w 2006 roku. Gdy miała 6 lat rozpoczęła naukę w PSM w Nowym Targu w klasie wiolonczeli mgr Moniki Gubały. I stopień ukończyła z wyróżnieniem w 2018 roku. Uczestniczyła w warsztatach mistrzowskich min u prof. Dominika Połońskiego, prof. Tomasza Lisieckiego, prof. Andrzeja Orkisza, prof. Jana Kalinowskiegk czy prof. Armontas Rimantas z Litwy. Brała udział w konkursach międzynarodowych (min. Szwecja, Włochy, Czechy, Stany Zjednoczone) a także w ogólnopolskich (min. Bydgoszcz, Kraków, Sochaczew, Łódź, Bochnia). Marysia prezentuje swoje umiejętności nie tylko podczas występów solo lecz także w duecie czy z orkiestrą. Jednym z jej największych osiągnięć był koncert w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Trzykrotnie została stypendystką fundacji Sapare Auso. W 2018 roku brała udział w festiwalu muzyka na szczytach w Zakopanem. Obecnie będzie kontynuować naukę w klasie 4 PSM II stopnia w Nowym Targu.

Tomasz Fatla - urodzony 31 października 2004 roku w Nowym Targu. Grę na skrzypcach rozpoczął w wieku 11 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu. Od 2018 roku uczy się w klasie mgr Pauliny Bujok. Do jego osiągnięć należą: Wyróżnienie w XIX Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków, Wiolonczelistów i Gitarzystów w Limanowej (12-13 kwietnia 2018 r.), Wyro?z?nienie w Konkursie The Progressive Musicians Online Classics Competition 2020 (USA Nowy Jork - 27 grudnia 2020) oraz III miejsce w Danubia Talents International Music Competition Online 2020, (Festival & Competition - Budapeszt, 15 grudnia 2020). Swoje umiejętności doskonalił na kursach skrzypcowych prowadzonych przez: prof. Sławomira Tomasika, mgr Annę Rzymyszkiewicz, dr Mariusza Patyrę oraz prof. Marcina Baranowskiego.

Oliwia Polak rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku 7 lat w PSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu w klasie Urszuli Krauzowicz. Obecnie jest uczennicą klasy V II st. Kształci się pod kierunkiem Joanny Zmarz. Doskonaliła swoje umiejętności podczas warsztatów pianistycznych prowadzonych przez wybitnych pedagogów, takich jak: prof. Beata Bilińska, mgr Olga Łazarska, dr Zofia Antes. Brała udział w wielu konkursach pianistycznych o zasięgu regionalnym

 

400plakatszczyt400program

W naszej szkole wykład w ramach V Podhalańskich Spotkań Klarnetowych odbędzie się 9 września ( czwartek) o godzinie 16:15

Wykład będzie wygłoszony przez Mateusza Rajkowskiego i Romualda Gołębiowskiego

Temat wykładu to:

"Wykorzystanie najnowszych zdobyczy naukowych neurobiologii w procesie nauczania i grze na instrumencie"

300 WARSZTATY

Serdecznie zapraszamy !!!

Drodzy Uczniowie!  Szanowni Rodzice!

1 wrzesnia 2021 r. o godz.15.00 w sali koncertowej odbędzie się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Serdecznie zapraszamy!

Poniżej link do zdjęć z koncertu "Letni Kiermasz Muzyki"

https://24tp.pl/n/82588